top of page

רוצים להאזין לפרק הראשון?

לחצו על כפתור הנגן... להקשבה לכל הספר - חפשו ב-Icast

רוצים לקרוא את הפרק הראשון?

הספר הראשון התחיל באמת מהמשפט הפשוט, שהוא גם סוג של סיפור מושלם – "פעם אחת, לפני הרבה שנים, בארץ רחוקה מאד, חי נסיך, והוא אהב את הנסיכה, והם התחתנו וחיו באושר ובעושר". לא פעם חשבתי על הסיכום הזה של רוב האגדות בעולם. טוב, אם לא נסיך, אז ילד חמוד. אם לא ילד חמוד, לוחם עז. והנסיכה – היא יכולה להיות ילדה חמודה, בחורה רבת תעוזה, או נסיכה של ממש.

 

וככה נולד הספר – אני חוזר הביתה ורוצה לפנק את יובל, בני, שרוצה שאני אעשה לו בלינצ'ס ואספר לו סיפור. הוא אפילו יודע מה סוג הסיפור – הרפתקאות. ואני מכין לו בלינצ'ס, ומתכנן סיפור מ-ע-ו-ל-ה. רק מה, כשאני מתחיל לספר – אני שוכח הכל. פשוט אין לי שום סיפור לספר. אבל ברירה – יש לי? לא. אין. אז אני מוכרח לספר ליובל סיפור. יותר נכון – להמציא אותו מרגע לרגע. וככה אני בסוף מספר לו סיפור עם מלא מלא הרפתקאות על משפחת בולגרוב המלכותית מבולגריה ואויביהם הרומנים– רק מה? לפעמים אני נתקע. שוכח. לא יודע איך להמשיך. מזל שיובל עוזר לי, אחרת – הסיפור לא היה נגמר אף פעם.

רוצים להאזין לפרק הראשון?

לחצו על כפתור הנגן... להקשבה לכל הספר - חפשו ב-Icast

רוצים לקרוא את הפרק הראשון?

בספר השני "הסיפור המושלם – המזימה הרומנית" - אני שוב מגיע הביתה, והפעם מוצא את יובל עם חברה שלו. זאת אומרת – לא ממש חברה. שכנה, חמודה אבל קצת מעצבנת, שקוראים לה רותי. ומה מסתבר? שהשניים רוצים לא רק לאכול, אלא, גם – בגלל שיובל סיפר לה – המשך של הסיפור על משפחת בוליגרוב.

 

טוב, מה אתם חושבים, שהפעם אני כן יודע איזה סיפור אני הולך לספר? איפה! אין לי מושג. שוב אין לי מושג! אז אני, שוב, ממציא. והפעם אני ממציא סיפור על אותם כריסטיאנו ובריגיטה מהסיפור הקודם, אלא שכעת יש להם ילד, ששמו ג'וניור. ומצפון שוב חורש מזימות המלך הרומני האכזר אגרקסקו. הוא מלך פשוט נורא ואיום. אני לא רוצה לקלקל לכם את התיאבון עם התכונות האיומות שיש לו. ואיך הוא ינסה לנקום את תבוסת הרומנים אם לא דרך ג'וניור החמוד? תקראו ותדעו.

רוצים לקרוא את הפרק הראשון?

רוצים להאזין לפרק הראשון?

לחצו על כפתור הנגן... להקשבה לכל הספר - חפשו ב-Icast

בספר השלישי – "הסיפור המושלם – מסע בכדור פורח" - דווקא יש לי רעיון מעולה איך להתחיל את הסיפור ליובל. התחלה עשר, פשוט עשר! הפעם נמצא בבית עם יובל דניאל, חברו של יובל ללימודי נגינה על גיטרה חשמלית, ואני מתחיל את הסיפור עם 4 סינים שמגיעים לארמון אלבורגיניו, טירתם של כריסטיאנו, בריגיטה וג'וניור. הסינים האבודים האלה רוצים לחזור לביתם אחרי שדרכם אבדה בכל העולם ואיזה מזל גדול יש להם שבדיוק אז ג'וניור המציא את הכדור הפורח.

 

טוב, את זה שאני ממציא שטויות תוך כדי המצאת הסיפורים כבר הבנתם, אז זאת עוד המצאה לא הגיונית שלי. ואם הם היו פשוט טסים בכדור הפורח לסין, היה מה לספר? בטח שלא. שוב עוברת על ג'וניור שלנו, הפעם עם ארבעת הסינים, הרפתקאה מסמרת שיער בה מעורב השליט האיום החדש של רומניה, מחליפו של אגרקסקו הנורא, ששמו אומבריו המבהיל (זה לא באמת השם שלו, זה מה שהוא).

רוצים לקרוא את הפרק הראשון?

רוצים להאזין לפרק הראשון?

לחצו על כפתור הנגן... להקשבה לכל הספר - חפשו ב-Icast

הספר הרביעי "הסיפור המושלם – הנבואה המונגולית" הוא יוצא דופן (ואני גאה בכך מאד מאד) בין הספרים. בספר הקודם כל ההערות של יובל על איך שאני מספר וכל הביקורות שלו עלו לי על העצבים עד כדי כך שאמרתי לו שבפעם הבאה (כלומר – בספר הזה) במקום שאני אספר לו, הוא יספר לי. רק שלמזלו של יובל (תארו לעצמכם איזה קטסטרופה זה היה אם הוא היה מספר ואני הייתי מעיר לו) דניאל, החבר של יובל ששוב נמצא אצלנו בבית, מציע שנתחלק – פרק יובל יספר ופרק אני. ואני מציע משהו עוד יותר מעניין – אנחנו נצטרך להשתמש במשפטי פתיחה או סיום שאני אכתוב בכל אחד מהפרקים. הרי משפטים אלה הם הכי חשובים בספר.

 

הצורה שבה אנחנו מתחילים או מסיימים פרק הרבה פעמים קובעת אם הקוראים (או המקשיבים) ירצו להמשיך לשמוע/לקרוא. אתגר פשוט נהדר. וככה הסיפור נודד לו לערבות הקפואות של מונגוליה, אליהן מגיעים גיבורינו באותו כדור פורח מופלא, אותו המציא בספר הקודם ג'וניור. במונגוליה הם גם פוגשים בנסיכה המונגולית הקטנטנה ורבת התושיה ששמה פאצ'י וואצ'י, ונחשפים לנבואה מונגולית מפחידה ומסוכנת.

רוצים לקרוא את הפרק הראשון?

רוצים להאזין לפרק הראשון?

לחצו על כפתור הנגן... להקשבה לכל הספר - חפשו ב-Icast

​הסיפור המושלם החמישי – "הסיפור המושלם – אויבים מבית" מתרחש בחגיגת יום ההולדת ה-90 של סבא של יובל, הלא הוא אבא שלי. צירוף מקרים מעניין (סתאאאאם) הוא שבדיוק באותו זמן בו כתבתי את הספר אבא שלי היה בן 90. כל משתתפי המסיבה רוצים שאספר להם סיפור ושוב אין לי ברירה אלא להמציא סיפור חדש. הפעם בריגיטה וכריסטיאנו, גיבורי הספר הראשון, כבר מאד מבוגרים. ג'וניור, בנם, הוא כעת המלך הנשוי לנסיכה המונגולית הנועזת והמתוקה פאצ'י וואצ'י. ויש להם ילדה ששמה ג'וניורינה. הפעם מגיעה הסכנה מדרום, משכנתם טורקיה, בה שולט הסולטן מודראן בודראן, שנעזר בשר צבאו אוגדאן בוגדאן.

 

לאחר מלחמה מזהירה מול האויבים החדשים מדרום, נוצרת מהומה בתוך הבית. לא יכול לגלות יותר מדי פרטים – ספוילרים זאת בעיה – לכן אני לא יכול למנות את כל האויבים הזוממים יחד להפיל את השליט ג'וניור. רק אומר שהם חבורה גדולה מאד של קושרים ממדינות רבות – טורקיה, מונגוליה ובולגריה עצמה. וגם (ובעיקר) את הסוף אני לא יכול לגלות. בכל מקרה – מזל שלא רק ג'וניור היה שם, אלא גם בת זוגו הנפלאה פאצ'י וואצ'י, הוריו הקשישים בריגיטה וכריסטיאנו ושלא נשכח – הבת האמיצה ורבת התושיה שלו – ג'וניורינה.

רוצים לקרוא את הפרק הראשון?

רוצים להאזין לפרק הראשון?

לחצו על כפתור הנגן... להקשבה לכל הספר - חפשו ב-Icast

הסיפור המושלם השישי "הסיפור המושלם – ארבעת השלדים" מתרחש כשאני חולה, מסכן, אומלל וחסר ישע בבית. יובל מגיע הביתה מבית הספר ואנחנו מסתכלים על פרק שמשודר בטלוויזיה של טלנובלה. עד אותו רגע (ובינינו, בחיים האמיתיים שלי, עד עכשיו ממש) לא ראיתי טלנובלה. מאד לא ברור לי מה קורה שם ומה כל האנשים המשופמים האלה, עזי המבט, רוצים מהחיים שלי. אבל, למרבה המזל, יובל רוצה שאני אספר לו סיפור. הוא חושב (ובסוף מסתבר שהוא צודק) שלספר סיפור זה מה שיבריא אותי. טוב, אין לי שום רעיון טוב יותר, ולכן הסיפור הפעם נסוב סביב חבורת הרפתקנים שמגיעים לבולגריה מספרד הרחוקה.

 

בספר השלישי היו אלה הסינים שאיכשהו הגיעו, הפעם : ספרדים. טוב, בינינו, די ברור שאף אחד לא מגיע סתם לבולגריה. מאחורי הספרדים האלה מסתתר סוד, והוא לא ממש סוד חביב. למזלנו לג'וניור שלנו, שליט בולגריה כבר לא מעט שנים, יש שתי בנות אמיצות, נועזות ומדליקות : ג'וניורינה ופאצ'ינה. הן אומנם קצת פוחדות, אבל מתגברות על הפחדים ובמסע הרפתקאות שכולל טיסה בשטיח מעופף אותו נושאת להקת ברווזים, ארבעה שלדים, תיבה מסתורית, להקת גחליליות וכמה סוסי פרא – הכל נפתר.או שלא. את זה תצטרכו לקרוא לבד.

רוצים לקרוא את הפרק הראשון?

רוצים להאזין לפרק הראשון?

לחצו על כפתור הנגן... להקשבה לכל הספר - חפשו ב-Icast

הסיפור המושלם השביעי "הסיפור המושלם – משחקי רפאים"  שונה לגמרי מכל קודמיו. הוא מתרחש כחלק מטיול שנתי של בית הספר של יובל. באמצע הטיול אנחנו רואים שלדים בקבר עתיק. באותו ערב, בקומזיץ ליד המדורה, מבקשת ממני המורה לספר לילדים סיפור. שוב אין לי רעיון, ושוב אני מתחיל ממה שראיתי הרגע – ארבעה שלדים שארכיאולוגים חפרו. לכן אני מספר על סיפור בן זמננו – שקורה ממש עכשיו, ולא לפני אלף שנים כמו הסיפורים עד כה, בבולגריה. שני ארכיאולוגים פולנים חביבים, ששמם זרח ופרח (בעצם שמותיהם האמיתיים פְּזֶ'גְלוֹנְדוֹ, שפרושו בפולנית שמש, ויוּשְׁמֵגוּדֶנְיוֹ, שפירושו בפולנית נרקיס), נשלחים מוורשה, עירם, לחפור ולחפש ממצאים ארכיאולוגיים בהר קרליטו בבולגריה, ששמו, כך אומרת האגדה, היה פעם אלבורגיניו.

 

מה הבעיה? הבעיה היא ששני הארכיאולוגים מפריעים את מנוחתם (ומשחקיהם) של גיבורינו משכבר – בריגיטה וכריסטיאנו וג'וניור ופאצ'י וואצ'י וג'וניורינה ופאצ'ינה, שכעת כוווולם רוחות רפאים. נו, ומה קורה כשמפריעים את מנוחתם של רוחות רפאים, יש לכם מושג? תקראו ותראו, כי בדרך מתגנבת לה חבורת שודדים איומים שמחפשים גם הם באותו הר, רק שיש הבדל בין ארכיאולוגים לשודדים, נכון? הם מחפשים אותם דברים, רק למטרות אחרות לגמרי.

רוצים לקרוא את הפרק הראשון?

הסיפור המושלם השמיני "הסיפור המושלם – וועידת השלום"  גם הוא שונה מאד מכל קודמיו. הוא מתרחש בזמן שבין שושלת בוליגרוב האגדית מלפני אלף שנים והיום, כשהם כבר רוחות רפאים. אנחנו פוגשים בג'לסומינה, שהיא נינת נינתה של ג'וניורינה האגדית. ג'לסומינה, שהיא מוכשרת מאד בספורט, אמורה להפוך למלכת בולגריה עוד מעט. זמן קצר לפני כן היא נשלחת על ידי מלכתה, אורקסטרה, לוועידת שלום, בה מנסות ממלכות אירופה השונות לרצות את זמפאנו, שליטה האכזרי של ממלכת לוכסמבורג הנוראית, ולהשליט שלום ביבשת.

הבעיה היא שמאחורי ההזמנה הנחמדה והלבבית של זמפאנו עומדת בעצם מזימה שכל קשר בינה לבין שלום הוא מקרי. ג'לסומינה נעזרת בנסיך האלבני המוכשר וולפגנ, שהגיע לוועידה לייצג את ארצו, כדי לסכל את המזימות

סדרת הסיפור המושלם

עמוד הבית  >  הספרים שלי  >  סדרת הסיפור המושלם

bottom of page